ФОТОКОНКУРС ДО МІЖНАРОДНОГО РОКУ ЗДОРОВ’Я РОСЛИН-2020

 

Усі громадяни можуть допомогти контролювати поширення небезпечних шкідливих організмів. Охороняючи довкілля та зберігаючи здоров’я рослин біля ваших осель та у ваших містах чи селах, ви долучаєтеся до глобальної підтримки життя на Землі. Рослини є джерелом повітря, яким ми дихаємо, і більшої частини їжі, яку ми споживаємо, та природними захисниками навколишнього середовища.


У рамках Міжнародного року здоров’я рослин – 2020 Держпродспоживслужба організовує фотоконкурс «Міжнародний рік здоров’я рослин» (МРЗР - 2020).

Якщо бажаєте долучитись до заходів зі збереження здоров’я рослин, любите мальовничу українську природу, ви професіонал чи аматор, ми закликаємо вас взяти участь у фотоконкурсі МРЗР - 2020.

Переможці отримають пам’ятні призи, а їхні фотографії будуть демонструватись на вебсайті Держпродспоживслужби та у штаб-квартирі ФАО. 

Ми закликаємо людей з усієї України надсилати фотографії, що ілюструють їх уявлення про здорові або нездорові рослини.

ФОТОГРАФІЇ МОЖНА НАДСИЛАТИ ДО ТАКИХ КАТЕГОРІЙ:

1. Нездорові рослини

До цієї категорії належать фотографії шкідливих організмів, що атакують рослини у вашій місцевості, або ілюструють заподіяну ними шкоду рослинам. Шкідливі організми – це будь-які види, штами або типи рослин, тварин або збудників хвороб, які пошкоджують рослини або рослинні продукти. До них належать комахи, віруси, бактерії, нематоди та інвазивні рослини.

2. Здорові рослини – природні захисники нашого повітря, продуктів харчування та навколишнього середовища

До цієї категорії можна надсилати фотографії, які відображають природну красу рослин і їх важливість для людини. Сюди належать зображення мальовничої української природи, сільськогосподарських посівів, садів, лісів, будь-яких рослин тощо.

Для кожної категорії будуть присуджені по два призи:

Перше місце: переможець кожної з категорії буде запрошений до управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у відповідній, та/або обласної фітосанітарної лабораторії для ознайомлення з роботою фахівців у сфері карантину і захисту рослин та вручення сертифікатів. Їхні фотографії будуть надіслані до штаб-квартири ФАО та будуть розміщені на вебсайті Держпродспоживслужби. Також переможці отримають пам’ятні призи.    

Друге місце: учасники конкурсу, які зайняли друге місце, також будуть запрошені до місцевого управління фітосанітарної безпеки, та/або обласної фітосанітарної лабораторії для ознайомлення з роботою фахівців у сфері карантину і захисту рослин та вручення сертифікатів. Крім цього, вони отримають пам’ятні призи.   

Зробіть фотографії та подайте їх з коротким описом, заповнивши надану анкету.

У кожній категорії нашим журі буде визначено по два переможця про яких буде оголошено на веб-сайті Держпродспоживслужби у червні 2020 року.

ЯК ВИ МОЖЕТЕ ВЗЯТИ УЧАСТЬ?

У фотоконкурсі МРЗР 2020 можуть брати участь фотографи-професіонали чи аматори, які досягли 18-ти річного віку а також діти до 18 років виключно через своїх законних представників (відповідно до чинного законодавства України) і є громадянами України.

• Участь безкоштовна.

• Конкурс поділяється на дві категорії: нездорові рослини та здорові рослини.

• Кожен учасник може подати до трьох фотографій (у кожну категорію).

• Учасники можуть подати на конкурс лише оригінальні роботи, які є їхньою власністю.

• Розмір файлу: мінімальна ширина - 3000 пікселів, при щільності 150 dpi; максимальний розмір - 5 Мб; формат jpeg або jpg.

• Фотографії не повинні містити дат або тексту. 

• Назви та підписи фотографій: для першої категорії - назва рослини, яку уражено (пошкоджено) шкідливим організмом, місце (місцевість) та дата фотографування, а також назва шкідливого організму (якщо це можливо); для другої категорії назва рослини/рослин, місце (місцевість) та дата фотографування.

• Заповніть кожне із обов'язкових полів анкети, що надається, підпишіть анкету та надішліть її сканкопію до Держпродспоживслужби.

• Працівники апарату Держпродспоживслужби та члени їх сімей не можуть брати участь у конкурсі.

Ваші роботи у супроводі анкет надсилайте до Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби на електронну адресу phyto@dpss.gov.ua (у темі листа обов’язково вкажіть «Фотоконкурс МРЗР 2020»).

Кінцевий термін подачі робіт - 15 травня 2020 року о 18:00!

29/01/2020

 

МІЖНАРОДНИЙ РІК ЗДОРОВ’Я РОСЛИН – 2020

 

У грудні 2018 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй оголосила 2020 рік Міжнародним роком здоров’я рослин (МPЗР 2020) та запросила Організацію продовольства та сільського господарства ООН (ФАО), у співпраці з Міжнародною конвенцією про захист рослин (МКЗР), сприяти проведенню МPЗР 2020. 

Основна мета МPЗР 2020 полягає в підвищенні глобальної обізнаності про те, як захист здоров'я рослин може допомогти припинити голод, зменшити бідність, захистити довкілля та сприяти економічному розвитку.

Під егідою ООН, ФАО та МКЗР у всьому світі проходитимуть різноманітні акції спрямовані на те, щоб долучити якомога більшу кількість людей до проблеми збереження здоров’я рослин, а саме надихнути їх на конкретні дії. Країнам-членам МКЗР пропонується в рамках цього проекту поширювати інформацію про ризики для фітосанітарної безпеки держав в цілому та здоров’я окремих рослин і якості певних груп товарів зокрема. Україна також підтримує цю акцію.

Рослини є джерелом повітря, яким ми дихаємо, і більшої частини їжі, яку ми споживаємо, але ми часто не докладаємо достатніх зусиль щоб зберегти їх здоровими. 

Це може мати катастрофічні наслідки!

За повідомленнями ФАО щорічно внаслідок впливу небезпечних шкідливих організмів рослин втрачається 40% урожаю сільськогосподарських культур. В результаті мільйони людей по всьому світу не мають достатньої кількості продуктів харчування! Серйозної шкоди зазнає сільськогосподарське виробництво як окремих сільських громад так і цілих країн.

Сучасне життя створює все більше загроз для здоров'я рослин!

Зміни клімату та діяльність людини змінили екосистеми, стали причиною зменшення біорізноманіття, з’явились нові території, де можуть успішно розвиватись шкідливі організми рослин. 

У той же самий час, міжнародні подорожі та торгівля, які втричі збільшилися за останнє десятиліття, можуть швидко поширювати шкідників, хвороби, фітонематоди та бур’яни по всьому світу, завдаючи великої шкоди місцевим рослинам та середовищу. Як і у випадку зі здоров’ям людини, захист рослин від шкідливих організмів набагато вигідніший, ніж боротьба з надзвичайними ситуаціями. 

Профілактика має вирішальне значення, для уникнення нищівного впливу шкідливих організмів на сільське господарство, засобів до існування та продовольчої безпеки.

МРЗР 2020 наголошує на запобіганні та захисті . Кожен відіграє свою важливу роль. До прикладу, подорожуючі повинні бути обережними, беручи з собою рослини та рослинні продукти. Відповідальні особи в транспортній галузі повинні переконатися, що кораблі, літаки, вантажні автомобілі та потяги не перевозять шкідливі організми на нові території. Уряди країн повинні посилити свою підтримку національним та регіональним організаціям захисту рослин, які стоять на першій лінії захисту території від занесення небезпечних шкідливих організмів рослин.

У рамках Міжнародного року здоров’я рослин – 2020 Держпродспоживслужба організовує проведення ряду заходів в усіх регіонах країни. Впродовж року будуть проведені семінари, конференції, круглі столи, наради, презентації та інші заходи.

Одним з таких заходів є проведення Держпродспоживслужбою фотоконкурсу МРЗР 2020 в якому можуть взяти участь всі охочі.
Основні гасла Міжнародного року здоров'я - 2020

 Більше про Міжнародний рік здоров’я рослин – 2020 можна дізнатись на офіційній сторінці ФАО за посиланням http://www.fao.org/plant-health-2020

 

 27/01/2020

НЕ РИЗИКУЙ!

Шкідники та хвороби можуть ховатися на рослинах. Будь ласка, не привозьте додому рослини, насіння, фрукти, овочі та квіти.

Під час подорожі уникайте привезення додому рослинних продуктів ... адже шкідники рослин або хвороби можуть ховатися на них.

ЯК ТИ МОЖЕШ ДОПОМОГТИ

  • Ніколи незаконно не привозьте додому рослини, насіння, квіти, фрукти та овочі ;
  • Якщо ви хочете імпортувати рослини у свою країну, зверніться до місцевої організації карантину і захисту рослин, та дізнайтеся, що можна зробити на законних підставах;
  • Якщо ви перевозите будь-які рослини, насіння, квіти, фрукти та овочі, задекларуйте їх на митниці.

 

27/01/2020