Масове поширення небезпечного шкідника кукурудзи

Масове поширення небезпечного шкідника кукурудзи

Останніми роками в Рівненській області збільшуються посівні площі кукурудзи. Під урожай поточного року кукурудзу на зерно всіма категоріями господарства області посіяно на площі 61 тис. га в тому числі сільськогосподарськими підприємствами 55,5 тис.га.

Небезпечний мандрівник -  Американський білий метелик

Небезпечний мандрівник - Американський білий метелик

Американський білий метелик (АБМ) - Hyphantria cunea відноситься до шкідників обмежено поширених на території України. Батьківщиною його є Північна Америка. В Європу, а саме в Угорщину, АБМ був завезений з вантажем з Північної Америки у 1940 році. В Україні вогнища АБМ вперше були зафіксовані 1952 р. в Закарпатській області. Але незважаючи на інтенсивні заходи боротьби, розпочалось поступове розширення ареалу. Масове заселення і висока шкідливість АБМ зберігаються у низинній зоні Закарпаття, в районах Степу та Південного Лісостепу. В північних районах (до 50 пн. ш.) його розвиток проявляється періодично в окремі найбільш сприйнятливі за погодними умовами роки.

Амброзія полинолиста – один з небезпечних карантинних бур’янів

Амброзія полинолиста – один з небезпечних карантинних бур’янів

Амброзія (Ambrosia) відноситься до ряду однорічних і багаторічних світлолюбивих трав’янистих рослин, рідше напівкущів. За зовнішнім виглядом вона схожа на коноплі, а за розмірами і формою листків нагадує полин гіркий (звідки і назва полинолиста).

Обережно, нематода – загроза вашому урожаю картоплі!

Обережно, нематода – загроза вашому урожаю картоплі!

Глободероз (ураження картоплі нематодою) викликається золотистою та блідою нематодами. Обидва види нематоди є регульованими шкідливими організмами. На території України зареєстрована тільки золотиста картопляна нематода – Globodera rostochiensis. В даний час паразит широко поширений в основному на присадибних ділянках, де протягом багатьох років картопля вирощується беззмінно.

І картопля хворіє раком. Як його розпізнати?

І картопля хворіє раком. Як його розпізнати?

Рак – одна з небезпечних хвороб картоплі, яка завдає значних збитків картоплярству не тільки втратою врожаю бульб, але і погіршенням їх товарної та продовольчої якості. В Україні дане захворювання занесене до Переліку регульованих шкідливих організмів, зокрема до списку А-2 Карантинні організми, обмежено поширені в Україні.